Momenti kur ushtari ukrainas shkatërroi tankun rus i vetëm nga një distancë shumë e afërt (Video)

Momenti kur ushtari ukrainas shkatërroi tankun rus i vetëm nga një distancë shumë e afërt (Video)

Pamjet e ushtarit ukrainas duke shkatërruar tankun rus T-80 i vetëm i tronditën të gjithë. Pamjet e parashutistit duke dalë papritur nga pemët ku fshihej dhe duke goditur tankun u pasqyruan nga kamerat e dronëve.

Tanku luftarak T-80 i përdorur nga Rusia në Luftën e Ukrainës u bë i paefektshëm si rezultat i një sulmi të papritur ndërsa përparonte në zonën pyjore.

Shihet se ushtari ukrainas i fshehur në pemë ka dalë papritur nga pemët që ishte fshehur dhe ka goditur tankun rus me një raketë antitank.

Në pamjet e shpërndara në Twitter, shihet se ushtari ukrainas ka dëmtuar kullën e tankut rus me një goditje të vetme dhe tanku është djegur nga shpërthime pasi ka përparuar disa metra.

CATEGORIES
Share This