Trupat ruse ngarkojnë ushtarët e plagosur ndërsa dronët ukrainas i ndjekin kudo (Video)

Një dron ukrainas shënjestroi ushtarët rusë të cilët ishin të prekshëm ndaj sulmit, duke transportuar ushtarë të plagosur në një tank të blinduar.

Pamjet tregojnë ushtarët rusë të zënë në befasi ndërsa droni ukrainas lëshon granata nga lart. Ndërsa e kuptojnë se janë nën sulm, tashmë është tepër vonë për njërin prej tyre – i cili është plagosur nga granata e lëshuar nga droni.

Një ushtar rus shihet duke vrapuar dhe duke e mbajtur të plagosurin në shpinë në një tank të blinduar. Megjithë sulmet e përsëritura, dy ushtarët rusë arrijnë në tank.

https://twitter.com/PaulJawin/status/1564498493007355904?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1564498493007355904%7Ctwgr%5Eba818c6088c76fd7960171c4f8bb5d159153e862%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-3946967592226951770.ampproject.net%2F2208172101000%2Fframe.html

Megjithatë, ndërsa ushtarët rusë ngarkojnë të plagosurit e tyre në transportuesin e blinduar të personelit (APC), droni ukrainas lëshon edhe një bombë tjetër në mbi tank.

Tanku më në fund u shpëton sulmeve të mëtejshme, duke i çuar të plagosurit në një vend të sigurt.

Sulmi vjen ndërsa forcat ukrainase po ndërtojnë një kundërofensivë në jug të vendit për të rimarrë Khersonin.

CATEGORIES
Share This