Me plis në kokë dhe shqiponjën dykrenare në të – Edon Zhegrova feston triumfin përballë Atleticos

Edon Zhegrova ka postuar dy foto pas triumfit 3-1 të Lilles në udhëtim te Atletico Madridi në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ylli i Kosovës nuk e nisi këtë takim nga fillimi, por që u fut në minutën e 16-të në fushë në vend të të lënduarit – Remy Cabella.

Zhegrova shënoi për 1-1 në minutën e 61-të, duke lëshuar një predhë nga distanca, që e la të pashpresë Jan Oblakun për të intervenuar.

Fitoren e Lille e vulois më pas Jonathan David duke shënuar dy gola, një nga penalltia në minutën e 74-të dhe në të 89-të për 3-1.

Zhegrova në dy fotot e postuara në InstaStory shihet me plis në kokë dhe shqiponjën dykrenore, ndërsa në foton tjetër është me Angel Gomes./Telegrafi

• Postime të ngjashme

Katër të vdekur në sulmin terrorist në Turqi: Dy sulmues të vrarë, një po i mban peng punëtorët (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në selinë e linjës ajrore turke, TUSAS. Ka shkuar në katër numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në objektet e kompanisë ajrore turke…

Çfarë është TAI, kompleksi që u sulmua në Turqi?

Turkish Aerospace Industries (TAI) është një kompani shtetërore e armëve dhe teknologjisë së hapësirës ajrore me bazë pranë kryeqytetit turk, Ankara. Kompania prodhon aeroplanë dhe helikopterë ushtarakë dhe civilë, si…