Category: KURIOZITETE

Pamje që tregojnë fuqinë e vërtetë të tërmetit që goditi Tajvanin, shoferi i veturës shpëton “për një fije floku” nga rrëshqitja e dheut (Video)

admin- April 10, 2024

Një video rrëqethëse është duke qarkulluar në rrjetet sociale që tregon më së miri fuqinë shkatërruese të tërmetit në Tajvan, që goditi tre ditë më ... Read More

Videoja merr vëmendje në rrjetet sociale: Burri latin tregon gruan e tij që ngjan me Presidenten Vjosa Osmani!

admin- April 9, 2024

Një video po merr vëmendjen e përdoruesve të rrjeteve sociale, duke shfaqur një ngjashmëri të jashtëzakonshme midis një gruaje latine të panjohur dhe Presidentes së ... Read More

Babai britanik refuzon të birin që lufton krah ushtrisë ruse në lindje të Ukrainës

admin- March 28, 2024

Ben Stimson është refuzuar tashmë nga babai i tij Martin pasi i njëjti ka mesuar se djali i tij ka udhëtuar drejt Donetskut në lindje ... Read More

Historia e familjes Gjakovare që emigroi në Brazil në vitin 1948-të

admin- March 26, 2024

Emisioni i mëngjesit në Klan Kosova, sot ka sjellë një histori shumë interesante të një familje gjakovare që emigroi në Brazil në vitin 1948-të. Për ... Read More

Cili ishte revolucioni politik më i rëndësishëm is shekullit XX?

admin- March 24, 2024

Është e vështirë të thuhet se cili revolucion ishte më i rëndësishmi, qoftë edhe sepse historianët ende nuk pajtohen se çfarë janë në të vërtetë ... Read More

John Grisham / Avokati dhe djajtë

admin- March 24, 2024

MAKINA Grisham nuk ndalet kurrë. Ai tashmë është duke shkruar me nxitim hitin e tij të radhës. Dhe ngadalëson shpejtësinë, një pasdite, në shtëpinë e ... Read More

Rrëfimi i pilotes shqiptare që bombardoi Serbinë: Sapo u bë thirrja, isha e para që u paraqita

admin- March 24, 2024

Njëzet e pesë vjet më parë, NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, duke shënuar kësisoj fundin e pushtimit të Serbisë. Në mesin e ... Read More

Aleksandri i Madh homoseksual? E djathta greke proteston kundër Netflix

admin- March 24, 2024

Greqia ka zbritur në fushë kundër Netflix, për një dokumentar britanik mbi Aleksandrin e Madh që përshkruan marrëdhënien midis liderit të madh maqedonas dhe gjeneralit ... Read More

Personaliteti ynë ndryshon ndër vite, si ndodh ky transformim!?

admin- March 24, 2024

Duke folur me një shtatëdhjetë vjeçar të sjellshëm dhe të shoqërueshëm, mund të pyesësh veten: “A ka qenë gjithmonë kështu, apo ka ndryshuar me kalimin ... Read More

Pse PLATONI i konsideronte debatet budallallek dhe të rrezikshëm!

admin- March 24, 2024

Ka një ndryshim midis dialektikës dhe debatit. Kur takoni dikë me një pikëpamje të ndryshme nga e juaja, me siguri do t’i riktheheni debatit. Por ... Read More