Category: Shqipëri

Viktimat e pafajshme të atentatit në Memaliaj! Si u vranë kamarieri e klienti

online2024- July 21, 2024

Personat që shihni në foton e mësipërme janë 36-vjeçari Gledio Muka dhe 47-vjeçari Marsel Çela, të cilët mbetën viktima aksidentale në masakrën e regjistruar mesnatën ... Read More

Ekzekutimi i trefishtë në Memaliaj, brenda makinës së gjetur gjenden 3 armë, postblloqe në Levan-Tepelenë

online2024- July 21, 2024

Pas vrasjes së trefishtë në Memaliaj, policia gjeti një automjet të djegur në fshatin Bejar të Mallakstrës. Mësohet se nga djegia e automjetit është përfshirë ... Read More

Atentat në Memaliaj, raportohet për 3 të vdekur

online2024- July 21, 2024

Tre persona janë vrarë në Memaliaj pas një atentati në një lokal në qytet. Sipas raportimeve paraprake, viktimat janë identifikuar si Shyqo Kalemi, Gledio Muka ... Read More

Viktimat e pafajshme të atentateve mafioze! Kamarieri po u shërbente klientëve në lokal, por breshëria e plumbave i mori jetën atij dhe një klienti

online2024- July 21, 2024

Gledio Muka, 36 vjeç, ishte në krye të detyrës si kamarier në orët e vona të së shtunës, duke u shërbyer klientëve të fundit të ... Read More

Arrestohet kunati i Ervis Martinaj – i zhdukur nga 2022-ta, bënte jetë luksi në Portugali

Lajmi 2024- July 20, 2024

Është arrestuar në Lisbonë të Portugalisë, Arben Kaçorri, kunati i Ervis Martinajt, i cili rezultonte i zhdukur. Mediat portugeze raportojnë se ai jetonte prej 11 ... Read More

Lea Ypi, shqiptarja e parë anëtare e Akademisë Britanike

online2024- July 20, 2024

Lea Ypi u bë e para shqiptare anëtare në Akademinë Britanike. Lajmin e ndau Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, e cila e uroi shkrimtaren ... Read More

Eksperti shqiptar i sigurisë, Kulla: “Faton Hajrizi mu dhimbs si vëllai im, e kaloi jetën nëpër burgje…”

online2024- July 20, 2024

Analisti shqiptar që merret me çështje të sigurisë, Ilir Kulla, ka reaguar për vrasjen në Serbi të Faton Hajrizit. Kulla thotë se Faton Hajrizi ka ... Read More

Rusia dhe Serbia, ndërhyrje në Shqipëri/ Drejtoresha e SHISH: Janë realizuar veprimtari spiunazhi

online2024- July 17, 2024

E rezervuar për të dhënë informacione përpara medias, Drejtoresha e Shërbimit Informativ Shtetëror Vlora Hyseni paralajmëroi se agjentura ruse dhe ajo serbe kanë mbajtur një ... Read More

Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova, rritje absurde e çmimeve në jug

online2024- July 17, 2024

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar po shpërndahen informata të rreme se turistët i kanë braktisur plazhet shqiptare, duke shtuar se sivjet është rritur ... Read More

Në gjurmët e historisë: Banorët e Vaut të Dejës inskenojnë dasmën e Skënderbeut

online2024- July 17, 2024

Aktorë të zonës së Zadrimës dhe Vaut të Dejës risollën skena nga dasma e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti, në një shfaqje plot emocione në trojet ... Read More