Category: Shqipëri

Skandaloze: Analisti nga Shqipëria krahason drejtuesit e UÇK-së me Mlladiqin

admin- April 14, 2024

Analisti shqiptar, Shpend Gashi, ka ofenduar rëndë gjeneralët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës duke i krahasuar me kriminelët serbë si Ratko Mladiq dhe Milan Radoiçiq. ... Read More

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael: Tani situata është e qetë, nuk bëhet fjalë për evakuim të shqiptarëve

admin- April 14, 2024

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ka dhënë më shumë detaje në lidhje me situatën që paraqitet në Izrael, pas sulmit nga Irani. Kumbe ... Read More

Macron i impresionuar nga reformat, Rama: Krenarë që kemi një tjetër mik të afërt, “integrimi” më pak burokratik

admin- April 12, 2024

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Paris, ku është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron. Në një deklaratë të përbashkët për shtyp, shefi ... Read More

Nga Skënderbeu tek Fishta, Bledar Çakalli vizaton muralen patriotike në Rrugën e Kombit

admin- April 11, 2024

Gjergj Kastrioti, At Gjergj Fishta, Nëne Tereza, Abat Prend Doçi  dhe figura të tjera të Kombit po përjetësohen në një murale gjigande në Rubik të ... Read More

A po pritet Erdogan që të inagurohet xhamia e Namazgjasë? Përgjigjet nënkryetari i KMSH-së

admin- April 10, 2024

Namazi i Fiter Bajramit u fal këtë mëngjes në sheshin “Skënderbej” nga besimtarët myslimanë, pas 30 ditëve agjërim që përkojnë me muajin e shenjtë të ... Read More

Të gjithë gati për luftë, Shqipëria shton buxhetin për mbrojtje dhe rrit kapacitetin e armatimit

admin- April 10, 2024

Në 10 vitet e ardhshme vendi ynë synon që të modernizojë forcat e armatosura për t’u përgjigjur sfidave të reja sigurisë. Sipas Strategjisë Ushtarake të ... Read More

Pas një muaj agjërimi, besimtarët myslimanë mbushin sheshin Skenderbej për faljen e namazit të Bajramit!

admin- April 10, 2024

Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Fiter Bajramin. Pas përmbylljes së sakrificës dhe adhurimit ndaj Zotit përmes agjërimit në muajin e Ramazanit, besimtarët myslimanë ... Read More

Dyshimet për gjetjen e mostrave të Deharit: Tomë Gashi i drejtohet me letër prokurorit të rastit

admin- April 8, 2024

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, i është drejtuar me letër prokurorit të rastit, Afrim Shefkiu. Kjo pas raportimit se janë gjetur mostrat e Deharit ... Read More

Bulevardi i ri në Tiranë, Erion Veliaj publikon pamjet

admin- April 7, 2024

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar së fundmi pamjet e Bulevardit të Ri që po ndërtohet në kryeqytetin e Shqipërisë. Veliaj ka shkruar se ... Read More

Gjest njerëzor i ekipit të kërkim-shpëtimit nga Kosova, i shpëtjon disa turistë serb në Luginën e Valbonës

admin- March 30, 2024

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës ka marrë sot thirrje emergjente nga policia shqiptare se në majën e Jezerscës ka ndodhur një aksident malor. SHKSHMK ... Read More