Category: SPORTI

Ky është super goli i Granit Xhakës në ndeshjën që Leverkusen ‘vulosi’ titullin kampion!

admin- April 14, 2024

Festival golash në “BayArena” për të kurorëzuar një sezon të artë nga Bayern Leverkusen në Bundesligën gjermane dhe që thyen hegjemoninë e Mynihut të vendosur ... Read More

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

admin- April 14, 2024

Granit Xhaka është duke e festuar titullin kampion në Bundesliga me familjen e tij. Mesfushori shqiptar ishte i rrethuar nga nëna, babai, gruaja dhe vajzat ... Read More

Bayer Leverkuseni i Xhekës, kampion i Gjermanisë për herë të parë në histori të klubit!

admin- April 14, 2024

Bayern Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Werder Bremen me rezultat 5-0 në kuadër të javës së 29-të, duke siguruar titullin e kampionit në Bundësligë. Të ... Read More

Ronaldo përjashtohet nga Superkupa, goditi lojtarin kundërshtar

admin- April 9, 2024

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ndeshja gjysmëfinale e Superkupës saudite të futbollit. Mirëpo, kjo nuk shkoi më së miri edhe për yllin e ekipit Al-Nassr, ... Read More

Sot fillon “Play-off”-i i zjarrtë në basketboll

admin- April 7, 2024

Sot fillon “Play-off”-i në Superligë, që pritet më interesantë se kurrë. Nga çerekfinalja e deri në finale, priten sfida shumë interesante e dramatike, duke e ... Read More

Florian Marku përfundon peshimin zyrtar, gati për meçin e madh

admin- March 30, 2024

Bokiseri shqiptar, Florian Marku ka njoftuar adhuruesit e boskit se e ka përfunduar peshimin zyrtare para ndeshjes së nesërme. Marku do të takohet nesër në ... Read More

Zhegrova sjell magjinë në stadiumin e Lille, me dy gola e mposht i vetëm Lensin

admin- March 29, 2024

Skuadra franceze e Lille ka mposhtur Lensin në derbin francez të xhiros së 27-të në Ligën e Parë të Francës, raporton Sinjali Sporti. Ndeshja u ... Read More

Babai i Olti Hysenit reagon pas deklaratave të djalit të tij për Kosovën: U keqinterpretua, e vërteta është komplet ndryshe

admin- March 28, 2024

Lojtarët që luajnë në Evropë po vazhdojnë ta refuzojnë mundësinë për ta përfaqësuar Kosovën, e kësaj liste i është bashkuar talenti Olti Hyseni, që e ... Read More

Kosova luajti një lojë të shkelqyeshme me një dominim ngaj Hungarisë, por e humbi ndeshjen!

admin- March 26, 2024

Kosova ka krijuar më shumë raste në ndeshjen me Hungarinë të martën në “Puskas Arena”, por nuk ka qenë në gjendje që të gjejë golin. ... Read More

Rashica: Gjithmonë është ndjenjë krejt tjetër kur shënon për Kosovën

admin- March 24, 2024

Kombëtarja e Kosovës e nisi me fitore epokën e re me përzgjedhësin, Franco Foda. “Dardanët” fituan sonte me rezultat minimal 0:1 në udhëtim ndaj Armenisë, ... Read More