Category: Diaspora

Shqipja gjuha e dytë e huaj më e folur në Zvicër

admin- March 19, 2024

Një studim i kryer nga Zyra Federale e Statistikave, për herë të parë pas 10 vitesh në Zvicër, më shumë njerëz flasin gjuhën shqipe se ... Read More

“Tetë herë u dëgjua arma”, gazeta gjermane “BILD” jep detaje për vrasjen e boksierit kosovar

admin- March 9, 2024

Boksieri kosovar, Besar Nimani u vra sonte rreth ores 18:30 në qytetin e Bielefeld në Gjermani nga disa persona të panjohur. Lajmin e kanë konfirmuar ... Read More

“Të vranë me tradhti, por nuk arritën me të poshtru kurrë” – Vëllai i boksierit kosovar reagon pas vrasjes në Gjermani

admin- March 9, 2024

Boksieri shqiptar, Besar Nimani, është vrarë të shtunën në mbrëmje në Bielefeld të Gjermanisë. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur vëllai i të ... Read More

Arkitekti Dr. Kushtrim Riza, autor i projekteve me renome në Austri

admin- February 11, 2024

Arkitekti Dr. Kushtrim Riza, me zyrën e tij "Dr. RIZA Architekten ZT GmbH", është MSc projektues dhe menaxhues i shumë projekteve me renome në Austri ... Read More