Category: Rajoni

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Do jetë ditë e lodhshme, por është më e lehtë me miqtë

online2024- July 18, 2024

Samiti i Komunitetit Politik Evropian nisi këtë të enjte punimet në Oxfordshire të Britanisë së Madhe. Pjesëmarrës në samit, krahas liderve të BE-së janë dhe ... Read More

Polici serb i plagosur thotë se “sulmuesi ka qenë i buzëqeshur, pas kontrollit janë dëgjuar të shtëna”

online2024- July 18, 2024

Ndihmës drejtori i policisë së Serbisë, Dragan, Vasiljeviq, e ka vizituar policin e plagosur mbrëmë, Vjekoslav Iliq, nga i cili tha se ka marrë detaje ... Read More

“Deklarata e Artan Hajrizit është e rreme”, Daçiq pretendon se s’ka logjikë nëse Fatoni ka qenë në Gjermani, të kthehej në Preshevë

online2024- July 18, 2024

Zëvendëskryeministri i Serbisë dhe ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq, pretendon se informacionet për deklaratën e Artan Hajrizit se “vëllai i tij i ka ... Read More

Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton

online2024- July 18, 2024

Edi Rama ka ndarë një foto me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer. Dy liderët shfaqen në një tryezë të rrumbullakët në një takim kokë ... Read More

Drejtori i Policisë në “RS”: Po e kërkojmë Faton Hajrizin në tri lokacione

online2024- July 18, 2024

Drejtori i Policisë në entitetin serb të Bosnje-Hercegovinës, Sinisha Kostresheviq, tha se kërkimi për Faton Hajrizin, i dyshuar për vrasjen e një polici serb dhe ... Read More

Vrasja e policit në Serbi, Vuçiq thotë se po informohet nga Kina

online2024- July 18, 2024

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është duke e “verifikuar” lajmet jozyrtare që ka marrë nga Kina, që kanë të bëjnë me kërkimin ... Read More

Vrasja e policit serb, policia gjermane s’deklarohet, Daçiq u kërkon përgjigje të shpejta për Faton Hajrizin

online2024- July 18, 2024

Mbrëmë rreth orës 00:50 në Loznicë të Serbisë u vra një polic dhe një tjetër u plagos rëndë derisa po kryenin kontrolle. Ministria e Punëve ... Read More

Pse gjithë kjo zhurmë rreth Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës?

online2024- July 18, 2024

Reagime pas miratimit të Ligjit të ri për Këshillin Prokurorial të Kosovës u bënë nga fronte të ndryshme ditët e fundit. Miratimi i këtij ligji ... Read More

Vrasja e policit e ‘çon’ në këmbë Serbinë, Daçiq: Artan Hajrizi gënjeu se vëllai ia vodhi dokumentet – ishte e organizuar

online2024- July 18, 2024

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiq, tha se vrasja e një zyrtari policor në Lloznicë dyshohet të jetë akt terrorist. Dy persona ... Read More

Daçiq konfirmon se dy persona u arrestuan lidhur me vrasjen e policit serb: Një burrë dhe një grua

online2024- July 18, 2024

Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq, ka konfirmuar se janë arrestuar dy persona, si të dyshuar për ndihmë të të dyshuarit për vrasjen e ... Read More