Category: Kosovë

Gërvalla: Rasti i Faton Hajrizit ende në mjegull – nuk kemi garanci për identitetin e viktimës

online2024- July 24, 2024

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se deri tani nuk më ndonjë informacion shtesë rreth rastit të ish të burgosurit ... Read More

Aksident i rëndë në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur e katër të lënduar

online2024- July 24, 2024

Një i vdekur dhe katër të lënduar është bilanci i aksidentit që ka ndodhur sot rreth orës 14:00, në autostradën “Arbën Xhaferi”, konkretisht në kilometrin ... Read More

ATK në aksion, bizneset kontrollohen për kuponë fiskalë dhe regjistrim të punëtorëve

online2024- July 23, 2024

Inspektorët e Administratës Tatimore të Kosovës kanë zhvilluar kontroll në 9 biznese, duke përfshirë pishina, kafiteri e lokale që operojnë buzë magjistraleve në Kosovë. Administrata ... Read More

Reagon Bordi i RTK-së pas lajmit ndaj Periskopit dhe Nacionales: “Jemi të shqetësuar për këtë lëshim, do të marrim masa konform ligjit”

online2024- July 23, 2024

Bordi i RTK-së ka dalur me një reagim pasi dje u transmetua në lajme qëndrore një “lajm” nga një media boshnjake ku shpifin për Periskopin ... Read More

Deklarohet ministrja Haxhiu për Faton Hajrizin: ” Ne nuk mund ta quajmë hero..”

online2024- July 23, 2024

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deklaroi se Faton Hajrizi nuk mund të quhet hero. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Faton Hajrizi nuk ... Read More

Ulutash në viziton Liqenin e Ujmanit: KFOR po monitoron nga afër sigurinë

online2024- July 23, 2024

Komandanti i KFOR-it, gjenrali Ozkan Ulutash, ka realizuar një vizitë në Liqenin e Ujmanit ku është takuar me trupat letoneze që kujdesen për sigurinë në ... Read More

Haxhiu e mohon të ketë përmendur ndikimin e Serbisë në burgjet e Kosovës, ketë e thanë PDK-ja dhe ca analistë!

online2024- July 23, 2024

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se për çfarë është ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale e Kosovës. Në një konferencë për media, ajo ... Read More

FSK në kërkim të helikopterëve, Maqedonci: Asete për evakuim mjekësor e kërkim shpëtim, po flasim me SHBA-në

online2024- July 23, 2024

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka paralajmëruar blerjen e helikopterëve për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Maqedonci ka thënë se për punën e helikopterëve janë ... Read More

Inspektorati i burgjeve: Nuk ka pasur lëshime në sistemin e sigurisë

online2024- July 23, 2024

Zyra e Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë, ka mohuar të ketë pasur çalime në sistemin e sigurisë së burgjeve të Kosovës, sidomos në rastin e ... Read More

Familja e Faton Hajrizit autorizon avokatin Koci për tërheqjen e trupit nga Serbia

online2024- July 23, 2024

Familja e Faton Hajrizit ka autorizuar avokatin Arianit Koci për tërheqjen e trupit të djalit të tyre, i cili u vra ditë më parë në ... Read More