Category: Kosovë

Detaje ekskluzive për të shtënat në Gjakovë: Dyshohet se kalimtarët u gjuajtën mes vete

admin- April 14, 2024

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sonte në qytetin e Gjakovës. Persona akoma të paidentifikuar dyshohet se kanë gjuajtur me armë dhe akoma nuk ... Read More

Kurti: Kur kemi luftë në Europë e kërcënime nga Serbia, jemi përgjigjur blerje të armatimit e me rritje të numrit të ushtarëve

admin- April 14, 2024

Kryeministri Albin Kurti përmendi sot në një mbledhje të Lëvizjes Vetëvendosje kërcënimet nga Serbia, ndërsa tregoi për investimet në ushtri. Kurti tha se kur në ... Read More

Kurti kritika të mëdha për sistemin e drejtësisë në fjalimin e tij në Këshillin e Përgjithshëm

Lajmi 2024- April 14, 2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes, është krenuar tej mase me të arriturat e ekzekutivit. Megjithatë, në pothuajse ... Read More

Akil Gjakova në kërkim për “dhunë në familje”, xhudisti mohon pretendimet

admin- April 14, 2024

Kampioni i xhudos, Akil Gjakova, është duke u kërkuar nga Policia e Kosovës për një rast të paraqitur për “dhunë në familje”. Të shtunën në ... Read More

Tragjedia në Ferizaj/ E reja që u vra ishte 21 vjeç, i dyshuari plagosi edhe një 15 vjeçar

admin- April 12, 2024

Policia e Kosovës ka ndarë detaje të reja mbi rastin që tronditi sot Ferizajn, ku një person vrau një grua dhe plagosi një tjetër person. ... Read More

Haxhiu kërkon dënim maksimal për vrasësin e gruas në Ferizaj, paralajmëron veprime edhe nga Ministria

admin- April 12, 2024

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas rastit tragjik që ndodhi sot në Ferizaj ku një grua u vra dhe një i mitur është ... Read More

Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj

admin- April 12, 2024

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Ferizajn, ku një person e qëlloi për vdekje me armë zjarri një grua. Indeksonline raporton se i dyshuari, ... Read More

Burri vret gruan dhe plagos një person pranë Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj

admin- April 12, 2024

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Ferizaj, mesditën e kësaj të premte, është vrarë një grua e cila dyshohet se është viktimë ... Read More

Rasti “Subvencionet VI”, ngritet aktakuzë ndaj 16 të pandehurve

admin- April 12, 2024

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër 16 të pandehurve me inicialet: E.I, ... Read More

50 euro gjoba nëse e kaloni rrugën jashtë vendkalimeve të shënuara, Policia sqaron se në cilat raste lejohet

admin- April 12, 2024

Policia e Kosovës ua ka kujtuar këmbësorëve rastet kur mund të kalojnë rrugën jashtë vendkalimeve të shënuara për këmbësorë dhe gjobën me të cilën mund ... Read More