Category: Bota

‘Luftojini ata!’: Nata kur spektakli i raketave të Iranit tronditi Izraelin

admin- April 14, 2024

Menjëherë pas rënies së errësirës në Teheran, komandanti i Gardës Revolucionare mori një telefonatë dhe lëshoi një urdhër për të filluar Operacionin “Premtimi i Vërtetë” ... Read More

‘Bota e mbajti frymën, u duk si fillimi i një lufte kataklizmike’, CNN: Ky ishte plani i Iranit

admin- April 14, 2024

Një luftë në hije prej dekadash shpërtheu hapur brenda natës, ndërsa dronët dhe raketat iraniane ndriçuan qiellin e natës në Izrael dhe Bregun Perëndimor të ... Read More

Biden takohet me udhëheqësit e G7-ës për të shqyrtuar një “përgjigje diplomatike” ndaj Iranit

admin- April 14, 2024

Presidenti i SHBA Joe Biden po takohet me liderët e tjerë të G7për të diskutuar atë që ai e quan një “përgjigje urgjente diplomatike” ndaj ... Read More

Vjen edhe një kërcënim nga Irani, kësaj radhe nga presidenti

Lajmi 2024- April 14, 2024

Presidenti iranian Ebrahim Raisi tha se çdo “agresion i ri kundër interesave të kombit iranian do të përballet me një përgjigje më të rëndë”, sipas ... Read More

Iu rrëzuan në ajër pothuaj të gjitha raketat, shefi i ushtrisë së Iranit e cilëson të sukseseshëm dhe thotë se i kanë dhënë fund sulmit!

admin- April 14, 2024

Sardar Bagheri, shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Iranit tha se Irani i dërgoi një mesazh Shteteve të Bashkuara përmes ambasadës zvicerane duke ... Read More

Sulmi iranian zgjati 5 orë/ Ja sa dronë dhe raketa u rrëzuan nga Izraeli dhe partnerët

admin- April 14, 2024

Irani lëshoi ​​më shumë se 300 dronë dhe raketa në Izrael – 99% e të cilave u rrëzuan, në bashkëpunim me partnerë si SHBA dhe ... Read More

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së: Bota nuk mund ta përballojë një tjetër luftë

admin- April 14, 2024

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka dënuar ashpër sulmin e Iranit të nisur ndaj Izraelit. Ai bëri thirrje që të dy shtetet të ... Read More

Kryeministri i Izraelit bën deklaratën e tij të parë publike pas sulmit të Iranit

admin- April 14, 2024

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka bërë deklaratën e tij të parë publike pas sulmit të Iranit. Përmes një postimi në rrjetin social, X, ai ... Read More

Biden reagon pas sulmeve të Iranit ndaj Izraelit, paralajmëron mbledhjen e udhëheqësve të G7

admin- April 14, 2024

Presidenti i SHBA Joe Biden ka lavdëruar forcat amerikane të cilat tha se “ndihmuan Izraelin të rrëzonte pothuajse të gjithë” dronët dhe raketat e lëshuara ... Read More

Publikohen pamje nga momenti kur ushtria izraelite i rrëzon dronët iranianë

admin- April 14, 2024

Më se 100 dronë iranianë ia kanë mësyrë Izraelit. Disa nga ta janë rrëzuar nga ushtria izraelite në ajër, teksa edhe pamjet janë publikuar nëpër ... Read More