Category: LAJME

Pamje të frikshme/ Balena del nga uji dhe përmbys varkën, hedh në ajër peshkatarët

online2024- July 24, 2024

Momente tmerri kanë përjetuar dy peshkatarë në New Hampshire të SHBA-ve, kur kanë parë një balenë të përplaset me varkën ku ato ndodheshin . Në ... Read More

Gërvalla: Rasti i Faton Hajrizit ende në mjegull – nuk kemi garanci për identitetin e viktimës

online2024- July 24, 2024

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se deri tani nuk më ndonjë informacion shtesë rreth rastit të ish të burgosurit ... Read More

Aksident i rëndë në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur e katër të lënduar

online2024- July 24, 2024

Një i vdekur dhe katër të lënduar është bilanci i aksidentit që ka ndodhur sot rreth orës 14:00, në autostradën “Arbën Xhaferi”, konkretisht në kilometrin ... Read More

“Të përgatitemi për luftë brenda 3 viteve”, Britania e Madhe i frikësohet Rusisë

online2024- July 24, 2024

“Ushtria britanike duhet të jetë gati për tre vite që të luftojë një ‘bosht trazirash’ të Rusisë, Kinës, Iranit dhe Koresë së Veriut.” Kështu ka ... Read More

Tërmet në orët e hershme të mëngjesit në Shqipëri, lëkundje të forta në disa qytete

online2024- July 24, 2024

Në orët e hershme të mëngjesin, saktësisht në ora 02:42 janë regjistruar lëkundje të forta tërmeti në disa qytete të Shqipërisë. Sipas informacioneve të para ... Read More

Hakmarrja e Bashkimi Evropian ndaj Hungarisë – ndryshon vendin e takimit të ministrave

online2024- July 24, 2024

Ministri i jashtëm hungarez reagoi me shpërfillje të martën ndaj vendimit të përfaqësuesit të lartë evropian për ta ndryshuar vendin e takimit të ministrave të ... Read More

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

online2024- July 23, 2024

Bisedat për lëvizjen e mundshme të Nico Williams te Barcelona po jehojnë në Bilbao, ndërsa anësori po shijon pushimet e tij në Itali. Bashkëlojtari i ... Read More

Vuçiqit i dalin telashe në Serbi, atje nisi një protest e madhe kundër minierës së litiumit

online2024- July 23, 2024

Qytetarët e qytetit të Valjevos u ngritën në protesta kundër minierës së litiumit. Mijëra qytetarë protestuan kundër marrëveshjes së arritur mes Serbisë dhe Gjermanisë, e ... Read More

ATK në aksion, bizneset kontrollohen për kuponë fiskalë dhe regjistrim të punëtorëve

online2024- July 23, 2024

Inspektorët e Administratës Tatimore të Kosovës kanë zhvilluar kontroll në 9 biznese, duke përfshirë pishina, kafiteri e lokale që operojnë buzë magjistraleve në Kosovë. Administrata ... Read More

Sa orë ju largon kafja nga gjumi?

online2024- July 23, 2024

Kafeina mund t’ju mbajë zgjuar dhe ka momente të dukshme për ta shmangur sidomos para gjumit. Shumë persona për një arsye ose tjetër e kanë ... Read More