Disa orë pas aneksimit, zyrtari rus vritet nga sulmi me raketa në Kherson

Një zyrtar i sigurisë i vendosur nga Rusia në rajonin Kherson ka vdekur në një sulm me raketa ukrainase, ka thënë një gazetar pro-Kremlinit.

Zyrtari i sigurisë, Alexei Katerinichev, ishte nënkryetari i parë i “administratës ushtarako-civile” (VGA). Gazetari, Alexander Malkevich, është një anëtar dhe gazetar i Dhomës Publike Ruse, sipas BBC.

Në një postim në Telegram të premten, Malkevich tha se Katerinichev u vra si rezultat i një “sulmi terrorist” nga raketa.

CATEGORIES
Share This