Ish kryeministri rus thotë se “Armët bërthamore janë blof” dhe se epokës së Putinit po i vjen fundi! Ja kur bie përfundimisht regjimi i tij

Kërcënimi i armëve bërthamore të Vladimir Putinit është një “blof” dhe regjimi i tij do të shembet brenda dy viteve, ka deklaruar një ish-kryeministër i liderit rus.

Mikhail Kasyanov shërbeu si kryeministër gjatë viteve 2000 dhe 2004 përpara se të rrëzohej dhe të detyrohej të largohej nga Rusia .

Me trupat e tij që vazhdojnë të ngecin në Ukrainë , Putin njoftoi dje një mobilizim të pjesshëm të forcave rezervë, ndërsa tha se nuk do të hezitonte të përdorte armë të shkatërrimit në masë kundër Kievit apo Perëndimit.

Kasyanov beson se pushtimi katastrofik i ish-aleatit sovjetik së shpejti mund të sjellë fundin për shefin e tij të vjetër.

Ai tha për Channel 4 News: Për sa i përket mobilizimit, nuk është një blof. Për sa i përket përdorimit të mundshëm të armëve bërthamore, unë mendoj se është një blof.”

Kasyanov deklaroi se deri në fund të vitit “do të ketë një situatë krejtësisht të ndryshme” për shkak të mobilizimit të planifikuar, duke shtuar: Z. Putin tashmë ka filluar periudhën e fundit të epokës së tij.

CATEGORIES
Share This