Këto janë notat e lojtarëve të Kosovës në fitorën e thellë ndaj Qipros

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e rëndësishme ndaj Qipros, duke e ruajtur vendin e dytë në Grupin 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

“Dardanët” triumfuan 5:1 ndaj qipriotëve në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, raporton Demokracia.com.

Vedat Muriqi ishte futbollisti më i vlerësuar në këtë përballje, sipas uebsajtit të vlerësimeve “SofaScore”.

Muriqi që kontribuoi me dy gola e dy asistime u vlerësua me notën 8.7.

Me nota të larta u vlerësuan edhe Florent Muslija (8.5) dhe Elbasan Rashani (7.4).

CATEGORIES
Share This