Kosova dhe Zvicra në një grup në kualifikimet për “Euro 2024”

Kombëtarja e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e saj në rrugëtimin për Kampionatin Evropian.

Kosova në shortin e hedhur u pozicionua në grupin I, ku do të jetë së bashku edhe me Zvicrën.

E veçanta e kësaj përballje do të jetë se tek kombëtarja helvetike luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

“Dardanët” në të njëjtin grup do të jenë edhe me: Izraelin, Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorrën.

Ndeshjet për kualifikimin në evropian nisin nga muaji mars 2023.

“Euro 2024” do të zhvillohet në Gjermani.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

CATEGORIES
Share This