Pamjet tregojnë uraganin duke e shkatërruar një pjesë të qytetit të Floridas

Pamjet të shkatërrimit të uraganit Ian në Florida treguan stuhitë duke goditur shtëpitë në Fort Myers të mërkurën me erëra të furishme dhe reshje të pandërprera të shiut.

Një video e publikuar në Storyful tregon ujërat e përmbytjeve duke gëlltitur shtëpi të tëra në një zonë të tërë të qytetit të goditur.

Zonat bregdetare të qytetit me 85 mijë banorë u pushtuan shpejt nga stuhia historike, me disa struktura të zhytura plotësisht në ujë dhe të tjerat duke u larguar.

Një shtëpi në video duket se është shembur në një grumbull rrënojash, raporton NYPost.

Zyrtarët e Fort Myers vendosën një shtetrrethim në orën 18:00. Të mërkurën që do të zgjasë për të paktën 48 orë.

Ian solli shkatërrime të ngjashme në shtëpi në Napoli, duke grisur çatitë nga disa struktura dhe duke rrafshuar të tjerat.

CATEGORIES
Share This