Ronaldo shumë afër transferimit në Galatasaray

Ylli portugez Cristiano Ronaldo mund ta vazhdojë karrierën te gjiganti turk, Galatasaray, raportojnë mediat spanjolle.

Ronaldo po kërkon nga Manchester United që ta shesin atë, por deri tani akoma nuk ka shfaqur interesim asnjë klub.

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Juventusit kohëve të fundit ka treguar revoltë të hapur ndaj ‘Djajve të Kuq’.

“Cristiano Ronaldo mund të kalojë te Galatasaray i Turqisë dhe se do të ishte një transferim tronditëse”, shkruan ‘Sport’.

CATEGORIES
Share This