Ukraina godet rëndë bazën e çeçenëve të Kadyrovit (Video)

Më 20 shtator, forcat e armatosura të Ukrainës shkatërruan postin komandues të pushtimit në Svatove, rajoni i Luhansk, sipas informacioneve paraprake, çeçenë ishin atje.

“Sipas informacioneve paraprake, 250 rusë dhe çeçenë u vranë nga sulmi ukrainas.

Në rrjete sociale janë publikuar video të çeçenëve të vrarë plagosur.

https://twitter.com/ba_groslav/status/1572321926852530176?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1572321926852530176%7Ctwgr%5E9d1a3cf6f33b6513472289d69fd500870692b8c0%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-247298884158047627.ampproject.net%2F2209072154000%2Fframe.html

CATEGORIES
Share This