Ushtarët rusë goditen me precizitet të paparë nga predhat që binin nga droni ukrainas (Video)

Njësitë e profesionalizuara për drejtimin e dronëve pranë ushtrisë ukrainase, janë bërë makth për rusët.

Ata çdo ditë po arrijnë të neutralizojnë shumë njësi të rusëve, mjete ushtarake qofshin ato të lehta apo të rënda.

https://twitter.com/PaulJawin/status/1582731335709655041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1582731335709655041%7Ctwgr%5E1326c712b94048d2f78fd79f448b7ec9d0a4e5f0%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-37023198163694197539.ampproject.net%2F2210010655000%2Fframe.html

Me raste ata i godasin forcat pushtuese edhe kur janë jashtë mjeteve të tyre të blinduara. Një i tillë është dokumentuar së fundmi.

Derisa dhjetëra ushtarë të Moskës po fshiheshin brenda istikameve, një dron i vëzhgoi për pak çaste dhe më pas filloi t’i sulmojë.

Nga droni filluan të bien predha që me precizitet të paparë përfundonin pikërisht brenda istikameve – duke i goditur direkt ushtarët që fshiheshin.

Sipas Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase, që të gjithë ushtarët rusë që ishin brenda istikameve janë vrarë.

CATEGORIES
Share This