Ushtria ukrainase shkatërron konvojin e tankeve ruse në Liman (Video)

Ushtria ukrainase ka raportuar se afër 61 mijë ushtarë rusë janë vrarë gjatë agresionit të tyre në shtetin ukrainas.

Një ditë më parë, Forcat e Mbrojtjes së Ukrainës çliruan 5 vendbanime pranë Limanit në rajonin e Donetskut dhe rrethuan më shumë se 5000 rusë në to.

Ndërsa tanket ruse ishin duke larguar nga zona ato bombardohen nga artileria ukrainase.

 

CATEGORIES
Share This