Dalin pamjet nga sulmi në uzinën e Gramshit: Ja momenti kur rusët tentojnë të largohen me ‘Shevrolet’

Tre shtetasit rusë që dyshohet se kanë qenë pjesë e një celule spiunazhi kanë tentuar të largohen pas sulmit ndaj ushtarëve shqiptarëve. Por më pas janë arrestuar nga policia.

Në pamje shihet se mjeti ‘Shevrolet’ kthehet në rrugë me shpejtësi dhe tenton që t’i largohet policisë. Por pavarësisht përpjekjeve, Svetlana Timofoeva, 33 vjeçe dhe Mikhail Zorin dje 25-vjeçari me inicialet A.T, janë arrestuar nga policia.

Atyre iu sekuestruan dhe sende të dyshimta, pasi mendohet se janë bllokuar pajisje që përdoren për spiunazh.

Ndërkohë pas arrestimit 3 shtetasit e huaj, që kishin hyrë ilegalisht në Shqipëri, thanë se kishin ardhur për turizëm.

CATEGORIES
Share This