“Drejtësia do të vihet në vend”, si nisi sherri mes familjes Muskurti, çfarë shkruanin ata në Facebook

Një krim në familje ka tronditur Tiranën pasditen e së martës, pasi Arsen (Hamza) Muskurti ka vrarë me armë brenda një agjencie turistike vëllain e tij Dritan Muskurti dhe kunatën Nora Muskurti.

Ngjarja duket se ka qenë e paralajmëruar. Në profilin e Facebook të autorit të krimit, sheh se ky i fundit ka hedhur një sërë akuzash ndaj vëllait dhe kunatës së tij.

Në postimet e autorit shihet se ai dyshon se pas personit me adresë falso që shkruan kundër tij, qëndron kunata e tij Nora Muskurti.

E gjithë ngjarja dyshohet se ka filluar pas një konflikti në Facebook. Arsen Muskurti ka patur një dyqan natyral vita, ndërsa vëllai i tij (Viktima) Dritan Muskurti sëbashku me bashkëshorten Nora Muskurti kishin një agjensi turistike në rrugën e Kavajës në Tiranë.

Në profilin në adresë të Visjana Dadaj vërehen disa postime në adresë të Arsen Muskurtit, duke e akuzuar atë për lidhje intime jashtëmartesore, ndërsa e akuzon gjithashtu edhe për fëmijë të lindur nga marrdhënie jashtëmartesore.

Ndërkohë në postimet e tij Arsen Muskurti pretendon se ai e ka denoncuar kunatën dhe vëllain e tij. Gjithashtu ai e akuzon vëllain e tij Dritanin se ka ndërruar emër, pasi ka qenë i dënuar në Itali për prostitucion.

Sipas Arsen Muskurtit Dritan Muskurti e ka patur emrin Alban.

E gjithë ngjarja duket se ka patur në qendër të debateve akuzat familjare në drejtim të autorit dhe viktimave dhe anasjelltas.

Pritet që hetimet e policisë të zbardhi më tej këtë krim të rëndë./Abcnews.al

CATEGORIES
Share This