Futsall/ Ukraina – Kosova, këtu mund ta shikoni drejtpërdrejt ndeshjen

onte, Kombëtarja e Kosovës në futsall do ta zhvillojë ndeshjen e dytë në kuadër të fazës “Main Round” në kualifikimet e Botërorit 2024.

Pas humbjes nga Holanda, “Dardanët” do të synojnë fitoren kundër Ukrainës.

Ndeshja do të zhvillohet në Salaspilis të Letonisë, nga ora 18:00.

Ndeshja transmetohet në kanalin zyrtar të Federatës së Futbollit të Ukrainës në “YouTube”, të cilën mund ta shikoni duke klikuar KËTU.

Kujtojmë se Kosova dhe Ukraina janë pjesë e Grupit 11, bashkë me Holandën.

Holandezët kryesojnë në këtë grup me 3 pikë, teksa Ukraina dhe Kosova ende janë pa pikë.

CATEGORIES
Share This