Garda Kombëtare e Ukrainës rrëzoi helikopterin e avancuar rus Ka-52

Garda Kombëtare e Ukrainës rrëzoi helikopterin e avancuar sulmues rus Ka-52 në rajonin Zaporizhzhia. Helikopteri arriti të ulet, nuk dihet fati i pilotëve.

Helikopteri Ka-52 “Alligator” është një nga helikopterët më të anvacuar rus dhe kushton 15 milion dollarë.

Gardë Kombëtare po ashtu rrëzoi një një tjetër helikopter rus Mi-8 në të njëjtin rajon.

https://twitter.com/PaulJawin/status/1572944837460230145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1572944837460230145%7Ctwgr%5E88319495c5c050aca9394dc14582f13e527a22ac%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-4259482217247068554.ampproject.net%2F2209072154000%2Fframe.html

CATEGORIES
Share This