Grenell reagon për fjalimin e Edi Ramës për Thaçin dhe UÇK-në

Gjatë ditës së djeshme, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbajtur një fjalim në Asamblenë e Këshillit të Evropës, kundër raportit të Dick Martyt për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Ndaj këtij fjalimi, mes shumë tjerëve ka reaguar edhe e ish i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, shkruan lajmi.net.

Grenell përmes një postimi në Twiiter, e ka cilësuar fjalimin e Ramës, si të jashtëzakonshëm.

“Thirrja e kryeministrit Edir Rama për lirimin e presidentit të Kosovës Thaçi është e jashtëzakonshme”, ka thënë Grenell./Lajmi.net

CATEGORIES
Share This