Në qytetin rus Yeysk, një aeroplan ushtarak u përplas në një ndërtesë të lartë (Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur ndoshta në qytetin rus të Yeisk në mbrëmjen e 17 tetorit. Një avion ushtarak më plot municion u përplas me një ndërtesë të lartë e cila  mori flakë.

Të paktën një person humbi jetën kur një avion luftarak Su-34 u rrëzua pranë një ndërtese banimi në Yeysk. Lajmi bëhet i ditur nga kanali Mash në Telegram.

https://twitter.com/PaulJawin/status/1582043594939957252?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1582043594939957252%7Ctwgr%5E40437d4f822708dceb89297f003f61f32020af41%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-875190380460604912.ampproject.net%2F2209142312000%2Fframe.html

“Tre të tjerë, përfshirë një fëmijë, u shtruan në spital në gjendje të rëndë”, thuhet në deklaratë.

“Izvestia” pretendon se për momentin dihet për një të vdekur dhe dhjetë të plagosur.

Sipas video-regjistrimeve nga dëshmitarët okularë, pas shpërthimit nga rënia e avionit, banesat e njërës hyrje nga kati i parë deri në katin e nëntë kanë marrë flakë. Menjëherë pas shpërthimit, dëshmitarët panë një parashutë mbi vendin e ngjarje. Për disa kohë, banorët e qytetit dëgjuan shpërthime, sipas komenteve të tyre, me sa duket, municioni kishte shpërthyer.

https://twitter.com/PaulJawin/status/1582040167741022209?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1582040167741022209%7Ctwgr%5E79ce93c82f2e016d2c8bbd61877656fb71019873%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-875190380460604912.ampproject.net%2F2209142312000%2Fframe.html

CATEGORIES
Share This