Pamje dramatike: Fund i tmerrshëm për ushtarët e Putinit (Video)

Lufta në shkallë të gjerë me Rusinë po vazhdon prej 195 ditësh.

Pamje dëshpëruse të ushtarëve rusë vijnë nga froni lindor. Ushtarët ukrainas kanë kapur një kamerë Go-Pro të njëoficeri rus i cili ishte vrarë në luftime me forcat ukrainase.

Siç shihet në video ushtarët rus shihen të lodhur dhe të dëshpëruar në llogoret e tyre, dërsa ofiferi rus lëviz me kamerën e tij një grup i ushtarëve rusë shihen të vrarë. Kamera regjistron momentet e fundit të rusëve në llogore, të gjithë ushtarët rus vriten nga sulmi i ushtarëve ukrainas.

Pamjet +18:

https://twitter.com/PaulJawin/status/1567176685467860995?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1567176685467860995%7Ctwgr%5Ee9f487d16810bacacd3d2935787bf86f79323f76%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-3083420113362976798.ampproject.net%2F2209072154000%2Fframe.html

CATEGORIES
Share This