Pas incidentit me rusët dje në Gramsh, sot arrestohen dy të huaj në uzinën e armëve në Poliçan

Dy shtetas të huaj janë arrestuar nga policia në Poliçan pasi janë kapur duke fotografuar uzinën e vjetër të armëve.

Lajmi bëhet me dije për News 24. Raportohet se kemi të bëjmë me dy persona nga shtete të ndryshme europiane.

Arrestimi vjen një ditë pas incidentit të ndodhur në Gramsh ku dy shtetas rusë dhe një ukrainas u arrestuan pasi tentuan të futen në uzinën e armëve.

CATEGORIES
Share This