Tanket e shkatërruara të Putinit mbushin rrugët e kryeqytetit ukrainas, Kievi kthehet në muze lufte

Qendra e Kyivit është shndërruar në një muze në ajër të hapur ku u shfaqën me dhjetëra tanke ruse të djegura dhe mjete të tjera, në një kohë kur sulmet e Putin në Ukrainë ende nuk kanë ndalur.

Qindra banorë shkuan të shtunën në rrugën Khreshchatyk në qendër të qytetit, duke u ndalur për të parë dhjetëra automjete ushtarake si dhe armatime të tjera të sekuestruar apo të braktisura nga rusët.

Imazhi i fuqishëm i armëve të ndryshkura është një nga treguesit e dështimit të Rusisë për të marrë kontrollin e Kyivit . /A2CNN

CATEGORIES
Share This