“Shkrihen” flamujt e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë në një logo të përbashkët që prezanton “Open Balkan”

Në panairin e verës të mbajtur në Beograd, kryeministri Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vucic dhe kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovacevski kanë preznatuar simbolin e Ballkanit të Hapur.

Logo përfshin gërmat O  dhe B që tregon Open Balkan, ndësa në to janë shkrirë flamujt e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë.

Ajo u prezantua më momentin kur tre liderët u ngjitën në podium për të bërë foton zyrtare të panairit./albeu.com

CATEGORIES
Share This