Udhëtime, takime të reja, projekte, tetori nis me lajme të mira!

Dashi

Do të jeni energjikë dhe të sigurt. Shpenzimet e panevojshme mund të ndikojnë në të ardhmen tuaj. Kushtet mbizotëruese në shtëpi mund t’iu shqetësojnë. Do të dëshironit t’u jepni kohë anëtarëve të familjes, por një debat me një person të afërt mund t’ju prishë humorin. Jeta në çift do jetë e bukur. Ju mund të kaloni pak kohë duke u kujdesur për veten.

Demi

Miqtë do t’iu mbajnë të lumtur. Burime të reja të ardhurash do të gjenerohen përmes kontakteve tuaja. Natyra juaj e zgjuar do të ndriçojë mjedisin përreth jush. Koha nuk është e përshtatshme për të ndarë ndjenjat tuaja me të dashurin. Një person i afërt mund t’ju kërkojë të kaloni kohë cilësore me të. Të afërmit mund të shkaktojnë debat mes jush dhe bashkëshortit tuaj. Mund të shtyni për më tej gjëra të rëndësishme.

Binjakët

Mos e harxhoni energjinë tuaj duke debatuar për diçka të panevojshme. Blerja e artikujve thelbësorë për kuzhinën është e mundur. Do të kuptoni rëndësinë e të dashurit tuaj. Të moshuarit mund të takojnë miqtë e tyre të vjetër. Do të kaloni kohë romantike me bashkëshortin. Do të përfshiheni në aktivitete fetare.

Gaforrja

Tërhiquni nga sëmundja e vjetër dhe angazhohuni në punë të tjera. Mund të fitoni më shumë nëse punoni sipas planit tuaj. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin tuaj do të sjellë paqe në shtëpi. Bashkëshorti do të acarohet për çka do të jeni nën stres. Kaloni pak kohë në punë të rëndësishme. Bashkëshorti juaj do të grindet me ju për çështje të parëndësishme. Kjo do të shtojë presion në mendjen tuaj. Kujdesuni për shëndetin.

Luani

Do të kënaqeni me sportin. Me financat do shikoni përmirësim. Një kohë feste pasi një anëtar i ri do të mbërrijë në familje. Jini origjinal në pamjen tuaj. Ata që janë larg shtëpisë së tyre do të preferojnë ta kalojnë kohën e lirë në park. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme. Gjithçka rreth jush do të shfaqet në rregull. Është dita juaj, vetëm kënaquni!

Virgjëresha

Do të veproni me shpejtësi. Ndryshoni idetë tuaja me kalimin e kohës për të arritur sukses. Do të punoni për përmirësimin e personalitetit tuaj. Gjendja financiare do përmirësohet gjatë ditës. Do të merrni mbështetje nga familjarët. Do të takoni një person të mrekullueshëm në jetën tuaj. Jini të kujdesshëm kur flisni me njerëzit përreth jush. Shmangni komentet e ashpra. Bashkëshorti juaj do të bëjë përpjekje për t’ju bërë të lumtur. Mos e humbni durimin nëse shihni se diçka nuk shkon rreth jush.

Peshorja

Duhet të kontrolloni mënyrën se si ndiheni. Të gjitha paratë që keni investuar në të kaluarën do të korrin rezultate të frytshme. Natyra juaj gazmore sjell gëzim dhe lumturi për ata që ju rrethojnë. I dashuri juaj nuk do të jetë në gjendje t’i ndajë hapur ndjenjat e tij/saj para jush. Nëse jeni i martuar dhe keni fëmijë, atëherë ata mund të ankohen se nuk po kaloni kohë të mjaftueshme me ta. Ju mund të merrni një reagim negativ nga partneri juaj për t’u dhënë më shumë mundësi të tjerëve për të kontrolluar jetën tuaj. Filloni çdo projekt ose detyrë me një plan të pastër pa menduar për pasojat e tij. Ju duhet të përqendroheni vetëm në punën tuaj.

Akrepi

Duhet të jeni më të kujdesshëm në sjelljen tuaj ndaj të tjerëve. Ju duhet të flisni me anëtarët e familjes tuaj për të ardhurat, kursimet dhe çështje të tjera financiare. Këshillat e tyre do të jenë të dobishme për të përmirësuar situatën tuaj financiare. Do të jeni në gjendje t’i komunikoni ndjenjat tuaja njerëzve që kanë më shumë rëndësi. I dashuri juaj do të kërkojë angazhim për disa çështje por, duhet të merrni parasysh të gjitha aspektet përpara se të bëni ndonjë premtim. Ndërsa përmbushni nevojat e familjes, shpesh harroni t’i jepni vetes një pushim. Do të mund të lini pak kohë për ju. Bashkëshorti do të kuptojë ndjenjat tuaja. Zakonet tuaja të këqija mund t’ju shkaktojnë telashe.

Shigjetari

Injektoni një pamje të ndritshme, të bukur dhe të lavdishme në mendjen tuaj për të ngritur moralin tuaj. Mund të përballeni me probleme financiare pasi një anëtar i familjes suaj ka gjasa të sëmuret. Kohën e lirë duhet ta kaloni duke shijuar shoqërinë e fëmijëve tuaj. Mund t’ju duhet të anuloni planin për një shëtitje me të dashurin për shkak të disa punëve të rëndësishme. Kjo mund të çojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Fëmijët e kësaj shenje të zodiakut do ta kalojnë gjithë ditën duke luajtur sport. Prindërit duhet t’i kushtojnë vëmendje fëmijëve të tyre. Fëmijët mund të lëndohen ndërsa luajnë jashtë. Gjysma juaj më e mirë do të kujdeset shumë për ju. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni në ekstazë. Ju mund të krijoni një imazh të mirë për veten tuaj duke respektuar të tjerët.

Bricjapi

Do të qëndroni në gjendje të mirë shëndetësore. Siguria financiare mund të vazhdojë. Mund të ketë shumë mundësi për të fituar para shtesë. Ju mund ta nxirrni bashkëshortin për piknik dhe kjo mund të thellojë dashurinë tuaj për njëri-tjetrin. Ju mund të bëni disa përpjekje për të përmirësuar pamjen dhe personalitetin tuaj. Mund të pritet që të përfundoni të gjitha punët në pritje përpara se të largoheni nga detyra.

Ujori

Mund ta gjeni veten mjaft entuziast. Për të shmangur periudha të vështira, duhet të filloni të vlerësoni paratë tuaja dhe të kurseni sa më shumë që të mundeni. Të afërmit mund të përpiqen të dëmtojnë reputacionin tuaj ose të përfitojnë nga bujaria juaj. Partneri juaj mund të japë dashuri mbi ju. Mund të ketë ndonjë diskutim të rëndësishëm në familje. Fjalët tuaja mund të shqetësojnë disa njerëz. Mund të ketë disa aktivitete fetare në shtëpi.

Peshqit

Duhet të shmangni dietën me kalori të lartë dhe ngrënien e tepërt. Shikoni se ku po shpenzohen paratë tuaja. Aktiviteti i jashtëzakonshëm mund t’ju sjellë sukses. Mund ta keni të pamundur të vrisni kohën në mungesë të partnerit tuaj. Mund të ketë plane udhëtimesh argëtuese me familjen.

my-portfolio

CATEGORIES
Share This