Ushtrët rus rrahin kolegun e tyre, arsyeja është bizare, ai i përkiste besimit Islam! (Video)

Një video amatore që po qarkullon në rrjetet sociale, shfaq disa burra të veshur me rroba ushtarake dhe me flamurin rus në kraharor, e cila ka nxitur reagime të ashpra.

Raportohet se disa ushtarë rusë rrahin kolegun e tyre – arsyeja është krejt bizare, pasi që viktima i përkiste besimit islam.

Madje në video dëgjohet duke e sharë dhe vazhdimisht duke ia bërë me dije, se po e rrahin vetëm pse është mysliman.

Mjaftoi postimi i kësaj videoje, që të shpërfaq realitetin e ushtrisë së Vladimir Putinit, transmeton Telegrafi.

Ata përveç se nuk po arrijnë të realizojnë qëllimet në Ukrainë, por kanë filluar të sulmojnë kolegët – pra ushtarët e tjerë rusë por që i përkasin besimit islam./Telegrafi

CATEGORIES
Share This