Vjen hakmarrja ukrainase, sulm i madh në aeroportin rus!

Pasi 11 ushtarë rusë u vranë dje në Belgorod të Rusisë, mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm ajror në zonën në kufi me aeroportin.

Deri më tani nuk ka të dhëna për viktima dhe as për dëmtime në infrastrukturë.

Predhat e lëshuara nga forcat ukrainase dëmtuan ndërtesën e administratës së qytetit në Donetsk të dielën në mëngjes.

https://twitter.com/TpyxaNews/status/1581567492832382976?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1581567492832382976%7Ctwgr%5Eda467b08d7000925ede03a5e8b4b2b7d136f2beb%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.botasot.info%2Fbota%2F1885864%2Flive-hakmarrje-ukrainase-sulm-i-madh-ne-aeroportin-rus-raketat-godasin-edhe-ne-kete-vend%2F

Reuters raportoi, përmes kanalit të tij Telegram, se hyrja kryesore e ndërtesës u godit, si dhe se disa makina aty pranë u dëmtuan.

Nuk pati asnjë reagim nga Ukraina për sulmin në Donetsk, e cila gjithashtu është selia e rajonit të Republikës Popullore të Donetskut, e panjohur nga Perëndimi, i cili është nën kontrollin e forcave të mbështetura nga Rusia.

https://twitter.com/TpyxaNews/status/1581565665437052928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1581565665437052928%7Ctwgr%5Eda467b08d7000925ede03a5e8b4b2b7d136f2beb%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.botasot.info%2Fbota%2F1885864%2Flive-hakmarrje-ukrainase-sulm-i-madh-ne-aeroportin-rus-raketat-godasin-edhe-ne-kete-vend%2F

CATEGORIES
Share This