Aeroplanmbajtësja amerikane niset drejt ujërave të Tajvanit

Marina amerikane ka konfirmuar se aeroplanmbajtësja USS Ronald Reagan është nisur drejt një pjese të oqeanit që përfshin ujërat në juglindje të Tajvanit, shkruan BBC.

Por marina amerikane thotë se kjo është pjesë e patrullës së saj rutinë.

“USS Ronald Reagan dhe grupi i saj i goditjes janë në Detin Filipine duke vazhduar operacionet normale, të planifikuara si pjesë e patrullës së saj rutinë në mbështetje të një Indo-Paqësor të lirë dhe të hapur,” ka thënë të enjten një zëdhënës i marinës.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )