Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe te varri i Rugovës

Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe te varri i Rugovës

Me rastin e 18 vjetorit të vdekjes së ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe te varri i Rugovës

Osmani tha se Rugova është arkitekt i pavarësisë së Kosovës. Ajo tha se aleancat që i ndërtoi Rugova na duhen edhe tani.

Kurse kryeministri Albin Kurti, tha se Rugova kujtohet në ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës dhe kombëtarizimin e rezidtens civile të popullit të Kosovës.

Homazhe kanë bërë edhe ambasadorë të akredituar në Prishtinë.

CATEGORIES
Share This